OCHUTNEJTE ŠUMAVU

Produkty uvedených producentů jsme sami ochutnali a vřele je doporučujeme všem obyvatelům i návštěvníkům Šumavy.

Biofarma Slunečná

Bio farma se zabývá chovem ovcí, koz a skotu. Farma je plně soběstačná v produkci mléka, sýrů a dalších mléčných výrobků, vajec a brambor.

Mlékárna i porážkové místo na biofarmě Slunečná jsou vybudovány podle nejnovějších norem a spolufinancovány evropskými fondy. Veškeré produkty jsou v certifikované kvalitě BIO.

V samostatném srdci farmy byla vybudována  moderní výrobna, ve které vznikají jedinečné sýry z ovčího, kozího a kravského mléka, a další mléčné produkty.

Krchlebské koláče

Naše malá rodinná firma nabízí Krchlebské koláče od roku 1990. Koláče jsou vyráběné ručně a pečené s láskou. Jsou mazané tvarohem, malované mákem a povidly, sypané mandlemi a rozinkami. Dále jsou koláče polité rumem a zdobené šlehačkou. Snažíme se stále dodržovat vysokou kvalitu koláčů, jak je pekly naše babičky.

Dnes na naše koláče a kávu jezdí také turisté ze zahraničí (Německa, Rakouska, USA atd.).

Co nabízíme:

  • šumavskou specialitu - prácheňské pralinky
  • zákusky, kávu Illy, zmrzlinové a jiné poháry...
  • dorty na objednávku - dětské, ovocné, atypické nebo svatební

Příjemné chvíle si můžete vychutnat v nekuřácké cukrárně kde je přibližně 30 míst, nebo venku na terase u jezírka.


Otevírací doba:

Pondělí - čtvrtek

8:00 - 17:00

Pátek - sobota

8:00 - 18:00

Neděle

9:00 - 17:00

 

 

 


Šumava originální produktDíky našim prácheňským pralinkám jsme se stali držiteli certifikátu Šumava originální produkt.

 

 


Navštivte naše stránky: http://www.caffecokolada.cz/


Na mapě nás najdete zde:

 

 

 

Medové víno, medovina, med

U nás zakoupíte domácí včelařské výrobky - medové víno, medovinu a med. Vše vyrábíme z vlastního medu. V současné době máme 30 včelstev, která jsou umístěná na dvou stanovištích v Českém lese.

Minimlékárna JOMA

Minimlékárna Joma je výrobcem a prodejcem mléčných výrobků všeho druhu. Mléčné výrobky vyrábí z vlastní produkce mléka, nadojeného u krav plemene Holštýn. Při výrobě nejsou používány žádné konzervanty ani jiné chemické látky.

Mykofarma

Houby jsou považovány za potravinu třetího tisíciletí!

Prácheňské pralinky v Caffé Čokoláda

Naší specialitou jsou prácheňské pralinky vyrobené z pravé čokolády, která má vyšší obsah kakaového másla. Pravá pralinka musí při skousnutí "křupnout".

Pstruhařství Mlýny

Nabízíme zákazníkovi přímý kontakt s rybami, které Vám plavou přímo pod nohama, a pak už stačí si jen ukázat na vybraný kousek a je Váš!

Šumavské zelené bylinky a zahradnictví Moureček

Zahradnictví je obor zabývající se studiem všech rostlin, které mohou člověku přinést nejen užitek, ale i radost. Rostliny mají několik funkcí. Mezi ně patří hygienická - čistí vzduch a dodávají mu vzdušnou vlhkost. Rostliny nám také mohou navodit lepší náladu, pomáhají proti stresu i depresi. Jejich přítomnost v místnosti či našem obydlí nás velmi ovlivňuje, aniž bychom si to my sami uvědomovali. Rostliny nás léčí.

Šumavský pivovar s restaurací

Šumavský pivovar navazuje na přerušenou tradici vaření piva ve Vimperku. Minipivovar s restauraci najdete hned pod městskou věží stojící na náměstí Svobody. Nefiltrovaná a nepasterizovaná piva stejně jako jídla šumavské kuchyně jsou vařena podle tradičních receptur z kvalitních surovin. V restauraci se nekouří. Děti jsou vítány. Majitelé pivovru nabízí prohlídky pivovaru stejně jako různé další zajímavé akce.