Lidová řemesla

Vydejte se s námi po stopách lidových řemesel v regionu Šumava a Pošumaví. Osobně jsme navštívili řadu řemeslníků a drobných výrobců, kteří milují a dobře znají svoji práci, a bezpochyby mají co nabídnout všem zájemcům o tyto aktivity.

Dekorace z textilu - patchwork, tkané koberce

Zabývám se ručním tkaním koberců a také technikou šití z textilu zvanou patchwork, při které vznikají pestrobarevné přehozy přes postele, povlaky na polštáře, deky, ubrusy, tašky apod.

Dekorační výrobky ze sušených rostlin

Minigalerie a výrobní dílna

Celoroční prodejní výstava dekorací ze sušených rostlin

Farma Cihelna

Na naší rodinné farmě chováme spoustu hospodářských a domácích zvířat, například slepice, králíky, ovce, kozu, koně, prase, kočky a taky psy. Zpracováváme vlnu, pečeme chléb, vyrábíme sýry, zkrátka se snažíme využít veškerý potenciál, který má naše farma k dispozici.

Háčkovaná krajka

"Kouzlu krajky jsem propadla o "svaťáku" před maturitní zkouškou. Od té doby si volný čas bez háčku již nedovedu představit."

Keramika ze Zdíkova

Ručně stavěná keramika od Miroslavy Potužníkové. Jedná se o ruční práci, která je z části inspirovaná staročeským stylem, z části čerpá z vlastních návrhů a vzhledem k ruční práci je každý kus originál.

Krchlebské koláče

Naše malá rodinná firma nabízí Krchlebské koláče od roku 1990. Koláče jsou vyráběné ručně a pečené s láskou. Jsou mazané tvarohem, malované mákem a povidly, sypané mandlemi a rozinkami. Dále jsou koláče polité rumem a zdobené šlehačkou. Snažíme se stále dodržovat vysokou kvalitu koláčů, jak je pekly naše babičky.

Dnes na naše koláče a kávu jezdí také turisté ze zahraničí (Německa, Rakouska, USA atd.).

Co nabízíme:

  • šumavskou specialitu - prácheňské pralinky
  • zákusky, kávu Illy, zmrzlinové a jiné poháry...
  • dorty na objednávku - dětské, ovocné, atypické nebo svatební

Příjemné chvíle si můžete vychutnat v nekuřácké cukrárně kde je přibližně 30 míst, nebo venku na terase u jezírka.


Otevírací doba:

Pondělí - čtvrtek

8:00 - 17:00

Pátek - sobota

8:00 - 18:00

Neděle

9:00 - 17:00

 

 

 


Šumava originální produktDíky našim prácheňským pralinkám jsme se stali držiteli certifikátu Šumava originální produkt.

 

 


Navštivte naše stránky: http://www.caffecokolada.cz/


Na mapě nás najdete zde:

 

 

 

Medové víno, medovina, med

U nás zakoupíte domácí včelařské výrobky - medové víno, medovinu a med. Vše vyrábíme z vlastního medu. V současné době máme 30 včelstev, která jsou umístěná na dvou stanovištích v Českém lese.

Originální textilní výrobky pro děti i dospělé

Jsme rodiče dvou malých dětí a žijeme na Šumavě. Obě tyto skutečnosti jsou nekonečnou inspirací pro naše oblíbené ruční práce a další záliby. Na zahrádce si pěstujeme bylinky, které používáme při výrobě drobných dárků i talismanů pro děti i dospělé.

PATCHWORK a další dárky pro radost

V Kašperkách se šije patchwork již 5 let. Učily jsme se od paní Jany Jandejskové z Bellusu z Prahy, ale tvoříme i dle vlastní fantazie. Inspiraci hledáme v časopisech a knížkách věnovaných rukodělné výrobě, například Patchwork, Švadlenka, Lena a jiné.

Prácheňské pralinky v Caffé Čokoláda

Naší specialitou jsou prácheňské pralinky vyrobené z pravé čokolády, která má vyšší obsah kakaového másla. Pravá pralinka musí při skousnutí "křupnout".

Předchozí | 1 | 2 | Následující