Zemědělství

Celoroční námahu a starosti, které práci v zemědělství provází, můžete ocenit u řady pěstitelů a chovatelů, které jsme osobně navštívili a vybrali ty, kteří mají co nabídnout - jejich práce je zajímavá a prospěšná.

Při jejich návštěvě se jistě dozvíte spoustu  zajímavých informací o jejich práci, u některých si můžete zakoupit to nejkvalitnější zboží nebo služby, které šumavská příroda ve spojení s člověkem vyprodukovala.

Biofarma Slunečná

Bio farma se zabývá chovem ovcí, koz a skotu. Farma je plně soběstačná v produkci mléka, sýrů a dalších mléčných výrobků, vajec a brambor.

Mlékárna i porážkové místo na biofarmě Slunečná jsou vybudovány podle nejnovějších norem a spolufinancovány evropskými fondy. Veškeré produkty jsou v certifikované kvalitě BIO.

V samostatném srdci farmy byla vybudována  moderní výrobna, ve které vznikají jedinečné sýry z ovčího, kozího a kravského mléka, a další mléčné produkty.

Farma Cihelna

Na naší rodinné farmě chováme spoustu hospodářských a domácích zvířat, například slepice, králíky, ovce, kozu, koně, prase, kočky a taky psy. Zpracováváme vlnu, pečeme chléb, vyrábíme sýry, zkrátka se snažíme využít veškerý potenciál, který má naše farma k dispozici.

Highland-cattle na farmě Farim, s.r.o.

Rádi bychom, abyste se na našich stránkách dozvěděli něco více o plemeni highland, skotský náhorní skot, o naší ekologické farmě a snad i mnohem více.

Jezdecký klub a jízdárna Jiřičná

Jízdárna Jiřičná nabízí vyjížďky po celý rok - v zimě či nepřízni počasí krytá hala, pro děti vyjížďky na ponících, pro začátečníky vycházka s doprovodem.

Jízdárna zámek Skalice

Naším cílem je vytvořit v zámeckém areálu ucelenou nabídku koňské jízdárny s navazujícími turisticko-konferenčními službami, jež ocení jak náročná, tak i skromnější klientela.

Lovecký zámeček Zaluží

Vychutnejte si krásu šumavské přírody z koňského hřebetu. Lovecký zámeček Zaluží nabízí jízdy na koni pro začátečníky i pokročilé.

Medové víno, medovina, med

U nás zakoupíte domácí včelařské výrobky - medové víno, medovinu a med. Vše vyrábíme z vlastního medu. V současné době máme 30 včelstev, která jsou umístěná na dvou stanovištích v Českém lese.

Minimlékárna JOMA

Minimlékárna Joma je výrobcem a prodejcem mléčných výrobků všeho druhu. Mléčné výrobky vyrábí z vlastní produkce mléka, nadojeného u krav plemene Holštýn. Při výrobě nejsou používány žádné konzervanty ani jiné chemické látky.

Mykofarma

Houby jsou považovány za potravinu třetího tisíciletí!

Penzion a ranč "U starýho kance"

Jsme ekologická farma, v šumavském podhůří chováme krávy, telátka a býky. Máme i ovečky a další domácí zvířata, se kterými si naši malí i velcí návštěvníci mohou hrát. Naší radostí jsou i koně, na kterých Vás rádi svezeme v naší jízdárně a ty zdatnější vezmeme na vyjížďku.

Předchozí | 1 | 2 | Následující