Luxusní ubytování na horách - chalupy Rajsko

Hledáte pro Vaši dovolenou či víkend něco vyjímečného? Luxusní ubytování na horách, krásné prostředí a klid? Pak jste na správném místě, v luxusních chalupách Rajsko v srdci Šumavy.


Přijeďte si užít příjemné chvilky odpočinku s rodinou nebo přáteli do zcela nového luxusního ubytování na Šumavě.

Dvě krásné, úplně nové chalupy stojí na samotě zvané Rajsko v CHKO Šumava v blízkosti řeky Otavy - podívejte se na mapu. Dřevěné chalupy jsou od sebe vzdálené 80m, a jsou citlivě zasazené do krajiny na vlastním pozemku o velikosti 1,5ha. Rajsko je cca 8 km od Kašperských Hor.

Ve stavbě se podařilo skloubit tradiční šumavskou architekturu s novými moderními prvky - vzdušnost, světlo, dřevo, sklo. Díky tomu se budete určitě cítit příjemně a svobodně. Vaše děti budou mít spoustu místa na hraní....

Podívejte se na nový web Chalupy Šumava se spoustou krásných fotografií a tipy na výlety.


Luxusní ubytování na horách - fotogalerie

Luxusní ubytování na horách - aktuální ceník

Klikněte na odkaz a otevře se Vám ceník pro Chalupy Rajsko.


Luxusní ubytování na horách - popis

Každá chalupa se skládá ze dvou zcela oddělených stejných mezonetových apartmá, každé o velikosti 125m2 + 40m2 2 terasy.

Apartmá obsahuje:

 • velký, vzdušný a velmi světlý obývací pokoj spojený s kuchyní
 • oddělené WC a šatnu
 • z obývacího pokoje s lcd TV se vycházi na jižní terasu s posezením a lehátky na úrovni terénu
 • ve spodním patře (vytvořeném přirozeně svahem) jsou 2 ložnice (1x2, 1x2+1) + prostorný spací kout 1x2 (není oddělen samostatnými dveřmi)
 • koupelna se dvěma umyvadly, sprchou a oddělené WC
 • z ložnic se vychází na spodní krytou dřevěnou terasu

Kuchyně je vybavená veškerým nádobím a jídelním náčiním, indukční varnou deskou, elektrickou troubou, myčkou nádobí. Vzhledem k nízkému elektrickému příkonu mikrovlnnou troubou poskytneme na vyžádání (upřednostníme rodiny s dětmi, děkujeme za pochopení). Na přání vybavíme apartmány dětskou postýlkou, nočníkem, jídelní židličkou a přebalovací podložkou.

Celková kapacita apartmá je 7 lůžek, celková kapacita 1 chalupy 14 lůžek (až pro 4 rodiny). Každé luxusní apartmá má vlastní, samostatný vchod. Apartmá v jedné vile jsou od sebe zvukově i opticky oddělena středním širokým vstupním prostorem s prosklenou střechou, posezením a výhledem do údolí řeky Otavy - viz plán.


Luxusní ubytován na horách - popis okolí a naše služby

Byť na samotě, přitom na strategickém místě.

Naše nabídka dovolené na Šumavě je opravdu pestrá:

 • Spousty výletů v blízkém okolí - centrální Šumava 15 minut, výlety do Bavorska 30 minut, hrady Kašperk, Rabí, Velhartice do 15 minut, aquaparky do 30 minut atd. Prohlédněte si naše TIPY NA VÝLETY
 • Udržované cyklostezky(desítky km)  - chalupy Rajsko leží přímo na Otavské cyklostezce (začíná na Modravě na Šumavě a vede podél řeky Vydry a Otavy přes Hartmanice, Sušici, Horažďovice, Katovice, Strakonice až na Zvíkovské Podhradí. Celá trasa měří 166 km.)
 • Několik velmi dobrých restaurací v blízkém okolí (např. Hotel Annín 2 minuty, lze i procházkou, Chata Rovina 5 minut, Restaurace U Štěpána (Petrovice) 15 minut - nutná rezervace předem!) nebo naše vlastní Café Nebespán v Kašperských Horách (8 km)

Pro Vaše děti:

 • V našem dětském klubu Horálek pořádáme krásné odpolední programy pro děti od 3 let - denně po -pá  od 15:30 do 18 hod. Na všechny programy máte 50% slevu, takže 3 hod. program včetně hlídání Vás bude stát jen 150 Kč, při zakoupení všech programů dopředu jen 125 Kč
 • Velká herna pro děti a hlídání dětí
 • V každém apartmá je malý dětský koutek - podložka na hraní, látkový hrad, houpací zvířátka, několik her ap.

Podívejte se na další informace o okolí, výletech a restauracích apod.

Stáhněte si: Praktický průvodce ubytování ve vilách