Tipy na výlety s dětmi

Kam s dětmi na výlet? Přece na Šumavu!

Připravili jsme pro Vás několik tipů na výlety s dětmi po Šumavě. Vycházíme z vlastní zkušenosti, naprostou většinu doporučovaných míst a "atrakcí" jsme sami otestovali na našich dětech. Velmi zajímavá nabídka tipů na výlety se nabízí na německé straně Šumavy. Postupně budeme přidávat i další tipy na výlety na české straně Šumavy.

Vybírali jsme takové výlety, kterých se mohou zúčastnit i malé a menší děti, nebo dokonce i miminka v kočárku. Některé výlety jsou vhodné spíše pro cyklistiku, většina výletů zase naopak pro pěší turistiku.

Věříme, že Vás naše tipy na výlety s dětmi alespoň trochu zaujmou, či budou inspirovat pro Vaše vlastní výlety. Ubytovat s můžete přímo u nás v Nebespánu, kde jsme na děti dobře připravení.


Tipy na výlety v okolí Kašperských Hor

Tipy na výlety s dětmi ŠumavaMěstečko Kašperské Hory je proslulé zejména těžbou zlata a jako oblíbené letní i zimní turistické středisko. Leží v srdci Šumavy na horním toku řeky Otavy v nadmořské výšce 740 m. n m. Díky své poloze jsou Kašperské Hory ideálním výchozím místem pro poznávání celé Šumavy i krásného šumavského podhůří.

V bezprostřední blízkosti Kašperských Hor se nachází řada turisticky velmi atraktivních míst (dominantou je samozřejmě hrad Kašperk) a nesčíselné množství značených turistických stezek, lyžařských tras a cyklotras, vhodných pro všechny věkové kategorie. Připravili jsme pro Vás řadu praktických tipů na výlety s dětmi v okolí Kašperských Hor - trasy vhodné i pro kočárek jsou označeny barevnou ikonkou.

Po kliknutí na vybraný tip na výlet se vám otevře podrobný popis výletu s mapkou (PDF formát, vhodné k vytištění), výchozím bodem jsou vždy Kašperské Hory - od Centra volného času

Tipy na výlet s dětmi Kašperské Hory a okolí:

Všechny tyto, ale i další tipy na výlety s dětmi v Kašperských Horách a okolí naleznete na stránce Výlety s dětmi Kašperské Hory.


Tipy na hezké výlety s dětmi na Šumavě a Bavorském lese (německá část Šumavy)


Napište nám Váš vlastní tip na výlet s dětmi!

Velice rádi zde ostatním rodinám nabídneme výlet, který nám Vy sami doporučíte. Psát můžete na: info@sumava-volnycas.cz.

Předem děkujeme za Vaše zajímavé náměty!


Další tipy na výlety u našeho partnera:

Tipy na výlety s dětmi na Šumavě