Výlety s dětmi v okolí Kašperských Hor

Máme pro Vás tipy na nejhezčí výlety s dětmi okolo Kašperských Hor, a to včetně mapky a popisu cesty k vytištění!

Městečko Kašperské Hory je proslulé zejména těžbou zlata a jako oblíbené letní i zimní turistické středisko. Leží v srdci Šumavy na horním toku řeky Otavy v nadmořské výšce 740 m. n m. Díky své poloze jsou Kašperské Hory ideálním výchozím místem pro poznávání celé Šumavy i krásného šumavského podhůří.

V bezprostřední blízkosti Kašperských Hor se nachází řada turisticky velmi atraktivních míst (dominantou je samozřejmě hrad Kašperk) a nesčíselné množství značených turistických stezek, lyžařských tras a cyklotras, vhodných pro všechny věkové kategorie. Připravili jsme pro Vás řadu praktických tipů na výlety s dětmi v okolí Kašperských Hor - trasy vhodné i pro kočárek jsou označeny barevnou ikonkou.


Tip na výlet s dětmi - Kašperské Hory a okolí

Po kliknutí na vybraný tip na výlet s dětmi se vám otevře podrobný popis výletu s mapkou (PDF formát, vhodné k vytištění), výchozím bodem jsou vždy Kašperské Hory - od Centra volného času


Tip na výlet s dětmi - hrad Kašperk

Co by to bylo za návštěvu města Kašperské Hory, pokud byste se nepodívali na hrad Kašperk!

Od května do června je hrad Kašperk otevřen denně kromě pondělí 10 - 17 hod., poslední prohlídka hrad uzačíná v 16 hod.
Připraveny jsou prohlídky hradu ( to nejlepší z obou prohlídkových okruhů)vč. krásné vyhlídky ze západní věže. Na nádvoří je možno zakoupit občerstvení a suvenýry. Navíc každou sobotu jsou připraveny speciální interaktivní prohlídky pro děti ve věku 6- 11 let nazvané "Staň se rytířem nebo dvorní dámou".

» » Hrad Kašperk - tip na výlet s dětmi (popis s mapkou)


Tip na výlet s dětmi - cesta zlatokopů

Naučná stezka "Cesta zlatokopů" vás s dětmi provede po stopách těžby zlata v okolí Kašperských Hor. Převážnou část této stezky lze projít i s dětským kočárkem, v údolí Zlatého potoka potom malé hledače zlata nadchne přístup k vodě (nijak hluboké :o)

»» Cesta zlatokopů - tip na výlet s dětmi (popis s mapkou)


Tip na výlet s dětmi - za pravými americkými bizony

Nedaleko Kašperských Hor, u vesničky Červená, máte jedinečnou možnost podívat se do očí pravého amerického bizona. Volně v ohradách se zde pase poměrně velké stádo těchto chlupatých obrů. Na místo se dá dojít pěšky nebo na kole, ale doporučujeme přiblížení autem podle přiloženého plánku.

» » S dětmi za bizony - tip na výlet s dětmi (popis s mapkou)


Tip na výlet s většími dětmi - rozhledna na Sedle

Na vrchu Sedlo severozápadně od Kašperských Hor byla vybudována rozhledna - volně přístupná dřevěná stavba se 138 schody, s výhledem na celou Šumavu i šumavské podhůří. Můžete se vydat na tůru s většími dětmi - pěšky i na kole (ale to jen ti zdatnější), případně se přiblížit autem. Možné přístupové cesty jsou vyznačeny v mapce s popisem níže.

» » Rozhledna na Sedletip na výlet s dětmi (popis s mapkou)


Tipy na výlet - fotogalerie pro Vaši inspiraci